Jak wykorzystać swoje pasje w życiu?

sierpień 14, 2014

Biok blog

Przeprowadziliśmy cykl warsztatów edukacyjno – rozwojowych dla Ośrodka Kultury w Tąpkowicach w ramach projektu „Przekraczam bariery razem ze sztuką”. Było to szkolenie dla kobiet zainteresowanych rękodziełem. Panie poznawały różne techniki artystyczne takie jak filcowanie na sucho, filcowanie na mokro, dzięki którym można stworzyć biżuterię typu handmade. Szkolenia takie (filcowanie, decoupage, ceramika, arteterapia) realizujemy w ramach warsztatów integracyjno – rozwojowych.

Ponadto szkolenie miało na celu zainspirować kobiety, wyzwolić kreatywność  i pokazać nowe możliwości wykorzystania zainteresowania rękodziełem. Panie dzieliły się swoimi pomysłami, inspirowały się. Wśród uczestniczek były też osoby, które tworzą na co dzień i zarabiają na swoim hobby.

W trakcie warsztatów kursantki uczyły się tworzyć elementy z wełny czesankowej i łączyć je w taki sposób, by powstała biżuteria artystyczna np. duże, kolorowe brochy (techniką filcowania na mokro), komplety biżuterii – kolczyki, wisiory, bransoletki (techniką filcowania na sucho). Nasza prowadząca kierowała kursantki „krok po kroku”, służąc radą każdej osobie.

IMG_2921

Było mnóstwo pozytywnej energii i śmiechu. Atmosfera sprzyjała integracji i wzajemnej inspiracji. Każdy twórczy pomysł był inny, nietypowy i  niepowtarzalny – tak jak prace naszych kursantek.

Twórcze szkolenia integracyjno – rozwojowe są niesamowitym przeżyciem i na długo pozostają w pamięci. Każdy dzieli się swoim doświadczeniem, inspirujemy się i stajemy się częścią większej całości – kreatywnej przestrzeni, w której każdy ma wkład własny i pozostawia cząstkę siebie.

IMG_2916Zdjęcie0340Zdjęcie0334

Ty również możesz wykorzystać swoje zainteresowania i przenieść je na drogę zawodową. Nie bój się pokazać światu, dziel się swoimi pomysłami. Stań się inspiracją dla innych. Szukaj sprzymierzeńców. Jeśli brakuje Ci umiejętności – kształć się, szukaj warsztatów, uczestnicz w szkoleniach – tam poznasz ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. A przede wszystkim idź za głosem serca i rób to, co kochasz!